Serdecznie zapraszamy do świata naszych przesympatycznych zwierząt, które tutaj żyją

W Zwierzyńcu w drewnianych zagrodach, zbudowanych w starym wiejskim stylu mieszkają  różne drobne zwierzęta, które kiedyś masowo hodowane były na wsi, a teraz znane są głównie z książek, filmów lub sklepów. Wśród nich dominują głównie te które znoszą jajka, ale mieszkają również ciekawe ssaki. Nad wszystkimi górują egzotyczne zwierzęta jakimi są strusie afrykańskie, a wśród nich samiec Tango, który potrafi nie tylko pięknie tańczyć przed gośćmi, ale ma też w zanadrzu swoją własną „sztuczkę”. 

Nasze przesympatyczne pociechy bawią się zarówno ze sobą jak i z ludźmi. Bardzo lubią pokazywać swoje charaktery, zwyczaje, upodobania. Podczas zwiedzania szczegółowo opowiadamy o życiu tych zwierzaków, zarówno w hodowli jak i w naturze, o ich zachowaniu, rozwoju, rozmnażaniu. Pokazujemy jak z nimi się obchodzić, żeby nie bały się ani zwierzęta ani ludzie. Wiele z tych zwierząt można dotknąć, pogłaskać, nakarmić, a mniejsze również wziąć na ręce, przytulić.

Nasz Zwierzyniec to nie tylko oglądanie zwierząt, ale również realizowanie celów edukacyjnych. 

Odwiedza nas wiele osób, nie tylko z miasta, które pierwszy raz spotykają się „w cztery oczy” z takimi zwierzętami. Młodszym odwiedzającym pokazujemy, a starszym przypominamy jak, jeszcze nie tak dawno, wyglądała hodowla zwierząt na wsi. 

Dzięki wizycie u nas, może łatwiej będzie zrozumieć, odwieczny dylemat co było pierwsze jajko czy kura… 

Oprócz zwiedzania, można u nas pobawić się na dużym placu zabaw, wykonanym w starym wiejskim stylu; upiec kiełbaski, ziemniaczki w ognisku, zjeść jajecznicę ze strusiego jaja lub pobiesiadować w zadaszonym miejscu.

Dodatkową atrakcją szczególnie ciekawą dla młodszych odwiedzających jest przejażdżka na kucyku.

 Przyjmujemy zarówno grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne. Jednorazowo na zwiedzanie możemy przyjąć grupę do 100 osób. Grupy zorganizowane przyjmujemy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, w zależności od terminu, czasami wystarczy dzień a czasami trzeba kilka tygodni naprzód.  

Osoby indywidualne nie muszą się zapowiadać wcześniej, jednak w pierwszej kolejności przyjmujemy gości umówionych. 

Dla chętnych dłuższego pobytu na naszym terenie są 2 domki letniskowe oraz spore pole namiotowe wyposażone w łazienki z prysznicem i budynek socjalny łączący w sobie kuchnię z jadalnią. 

Cały czas się rozwijamy, zwierząt przybywa, w głowie dużo nowych pomysłów się rodzi.

Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia