1469797642_animal-footprint    Serdecznie zapraszamy do świata naszych przesympatycznych zwierząt, które tutaj żyją.

W naszym Zwierzyńcu można spotkać wiele ciekawych zwierząt, które się pokazują, odzywają, tańczą, ganiają, piórami stroszą i krzyczą.

Zwiedzający poznają charaktery, zachowania, upodobania tych ciekawych stworzeń. W zależności od chęci gości i usposobienia zwierzaka można to robić na kilka sposobów – ganiać, łapać, dotykać, głaskać, bawić się albo tylko obserwować. U nas wśród zwierząt hodowlanych dominuje drób czyli zwierzaki oferujące różnej wielkości jajka.

Nad wszystkimi górują strusie afrykańskie, znoszące jajka ważące nawet do 2 kg. Strusie są wysokie i na ludzi patrzą z góry, ale są sposoby, żeby je okiełznać. One rzadko się odzywają, ale cichutko w Zwierzyńcu nie jest, bo od początku słychać gdakanie kur i  pianie  kogutów o różnych rasach, charakterach i ładnym, oryginalnym upierzeniu. Indyki i perliczki też cichutkie nie są, a dyskusja z nimi jest naprawdę emocjonująca, poza tym z gracją chodzą
i oczkami zaczepiają. Gołębie pawiki specjalnie się nie odzywają, ale dumnie pokazują ogon, podobnie jak bażant , a gołębie cukrówki w okresie godowym mówią „cukru”. Przepiórki rosną błyskawicznie a gdy dorosną są wzrostu kurczaków, natomiast kaczki i gęsi  jak podrosną to ciężko je unieść – troszkę ważą.

Wśród zwierząt  gospodarskich największa jest klacz Masza, która uwielbia jeść  cukier, chleb i warzywa, a  kózki  zarówno suchą chałkę jak i cukier w kostkach. Króliki z wdziękiem proszą o świeżą trawkę, a nutrie z wdziękiem jedzą mlecz. Kotek Jacek lubi być głaskany, a piesek Maniek pilnuje innych zwierzaków.

…- te trzy kropki oznaczają, że cały czas będziemy się rozwijać i poszerzać grono naszych milusińskich…